Ostateczne zakończenie roku szkolnego w Białobrzegach i Suchej: Nagrody burmistrza dla wyróżniających się uczniów

Uroczyste akademie ku uczczeniu zakończenia roku akademickiego 2022/2023 miały miejsce w szkołach podstawowych na terenie gminy Białobrzegi. Zarówno w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Białobrzegach, jak i w Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suchej, 22 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas ósmych. Natomiast uczniowie młodszych klas otrzymali swoje świadectwa dnia następnego, czyli piątku 23 czerwca.

Podczas obchodów obecni byli Adam Bolek – burmistrz Białobrzegów oraz Wiesława Sroka, naczelnik wydziału oświaty, kultury i sportu w Urzędzie Miasta i Gminy w Białobrzegach, którzy towarzyszyli uczniom i nauczycielom podczas ceremonii. W obu szkołach podstawowych zostały wręczone prestiżowe Nagrody Burmistrza dla najlepszego ucznia każdej ze szkół.

W przypadku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Białobrzegach, laureatem Nagrody Burmistrza został Maksymilian Michalak. Natomiast w Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suchej wyróżnienie to przypadło Aleksandrowi Moszumańskiemu. Obaj uczniowie zostali nagrodzeni za swoją wyjątkową pracę i osiągnięcia edukacyjne na przestrzeni minionego roku szkolnego.