Wypadek samochodowy w Radomiu: ciężarówka zderzyła się z osobówką

22 czerwca, wczesnym rankiem w Radomiu, miało miejsce zdarzenie drogowe, w którym uczestniczyły dwa pojazdy. Pojedyncza osoba została przetransportowana do szpitala w wyniku tego wypadku. Zderzenie między ciężarówką a samochodem osobowym nastąpiło na ulicy Wojska Polskiego, na jezdni prowadzącej w kierunku Lotniska Warszawa-Radom.

Sierżant sztabowa Dorota Wiatr-Kurzawa z radomskiej drogówki poinformowała, że 68-letni kierujący ciężarówką marki Scania, podczas przechodzenia z lewego do prawego pasa ruchu, nie udzielił pierwszeństwa innemu pojazdowi – samochodowi osobowemu marki Opel, prowadzonemu przez 33-latka. Testy alkomatem wykazały, że obaj kierowcy nie byli pod wpływem alkoholu podczas zdarzenia.

W rezultacie kolizji mężczyzna prowadzący samochód osobowy doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Policja będzie ustalać dokładne przyczyny oraz okoliczności tego wypadku drogowego.

W wyniku tego zdarzenia na miejscu wystąpiły utrudnienia w ruchu kołowym. Oba pasy jezdni były zablokowane, a funkcjonariusze policji kierowali uczestników ruchu na objazdy. Konsekwencje wypadku wpłynęły na płynność ruchu w tym rejonie miasta.