Ostatnia szansa na oddanie głosu w Budżecie Obywatelskim 2024

Do północy dzisiejszego dnia można jeszcze wybierać spośród 277 projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego 2024. To ostatnie godziny, kiedy mają miejsce te ważne wybory dla miasta, co stanowi szansę na realną zmianę w najbliższym otoczeniu. Wyłonione zwycięskie propozycje poznamy najpóźniej do 15 września – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Głosowanie zakończy się w niedzielę, 27 sierpnia. Różnorodność zgłoszonych projektów pozwala na dokonanie wyboru z szerokiej gamy możliwości, które mogą przyczynić się do poprawy jakości życia mieszkańców. Wśród nich znajdziemy duże inwestycje infrastrukturalne, ale także drobniejsze, które pomogą w codziennym funkcjonowaniu mieszkańców – opowiada Mateusz Tyczyński, zastępca prezydenta Radomia.

Projekty podzielono na trzy grupy: te o szacunkowej wartości do 100 tysięcy złotych, od 100 do 600 tysięcy złotych oraz powyżej 600 tys. zł. W ramach pierwszej grupy mamy aż 147 projektów, a w drugiej – 100. Natomiast w kategorii największych inwestycji pojawiło się 30 propozycji. Wszystkie one będą miały szansę na realizację dzięki przeznaczeniu na ten cel kwoty 7 milionów 458 tysięcy złotych w przyszłym roku. Każdy mieszkaniec ma prawo zagłosować na dowolną liczbę projektów.