Zamknięcie lotniska w Radomiu podczas Air Show 2023

Podczas końcowego weekendu sierpnia, użytkownicy radomskiego portu lotniczego mogą spodziewać się znacznych komplikacji. Decyzję o czasowym zamknięciu lotniska Warszawa-Radom podjęto niedawno. Wspomniane lotnisko nie będzie świadczyło swoich usług przez ten okres. Jest to związane z prestiżową imprezą na skalę globalną, która po pięcioletniej przerwie powróciła do Radomia. Chodzi oczywiście o Air Show 2023.

Przez dwa dni ostatniego weekendu sierpnia, pokazy mają przyciągnąć blisko 200 tysięcy widzów. Polskie Porty Lotnicze, dla zapewnienia bezpieczeństwa oraz sprawnego przebiegu wydarzenia, zdecydowały o zawieszeniu komercyjnych lotów. Wszystkie regularne loty do Radomia zostały przekierowane na Lotnisko Chopina.

„Z myślą o bezpiecznym i płynnym przeprowadzeniu imprezy podjęliśmy decyzję o zawieszeniu operacji komercyjnych w dniach pokazów, czyli w sobotę i niedzielę. W tych dniach na terenie lotniska będą się znajdować jedynie maszyny biorące udział w wydarzeniu. Dodatkowo, 2 rejsy czarterowe zostaną przekierowane na warszawskie lotnisko Chopina, z zapewnionym transportem powrotnym dla pasażerów do Radomia” – opowiadała Anna Dermont, rzecznik prasowy Polskich Portów Lotniczych.