Ostatnie prace przygotowawcze na stadionie Radomiaka Radom

Na stadionie domowym klubu piłkarskiego Radomiak Radom trwają końcowe prace związane z odbiorem technicznym. Elementy infrastruktury takie jak bramki oraz miejsca dla rezerwowych już zostały zamontowane. Aktualnie na stadionie przy ulicy Struga trwa instalacja i konfiguracja systemu oświetleniowego.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami władz klubu, jeżeli nie wystąpią żadne niezaplanowane komplikacje, pierwszy domowy mecz Radomiaka Radom w Ekstraklasie przeciwko drużynie Cracovia zostanie rozegrany na nowo wybudowanym stadionie. Mecz ten ma się odbyć 5 sierpnia.

Montaż systemu oświetleniowego na stadionie jest obecnie na etapie kończącym. Odbierane są ostatnie elementy, a także ustawiane są światła. Za pomocą sprzętu laserowego dokonuje się pomiarów, dzięki którym natężenie światła będzie równomiernie rozłożone na całej powierzchni boiska. Jest to kluczowe dla zapewnienia odpowiednich warunków do przeprowadzania transmisji telewizyjnej. Po finalizacji montażu i podłączeniu systemu oświetlenia do sieci elektrycznej stadionu, zostanie on poddany testowemu oświetleniu według wymaganych parametrów. Spodziewamy się, że te działania zostaną podjęte już w najbliższym czasie, prawdopodobnie w tym tygodniu.