Rozwój komunikacji publicznej w gminie Zakrzew

Wielką nowiną dla mieszkańców gminy Zakrzew jest uruchomienie połączeń autobusowych z Radomiem. Cztery, spełniające najnowsze standardy, elektryczne autobusy zostały zakupione przez gminę i od 16 sierpnia rozpoczną swoją działalność jako część Publicznej Komunikacji Zakrzew. W ten sposób, mieszkańcy Zakrzewa będą mieli łatwiejszy dostęp do Radomia, co wcześniej stanowiło dla nich znaczący problem.

Nowo uruchomione połączenie autobusowe pomiędzy Zakrzewem a Radomiem znacznie ułatwi mieszkańcom życie. Teraz bez kłopotu będą mogli dotrzeć do lekarzy specjalistów, supermarketów oraz innych miejsc do zrobienia zakupów w Radomiu. Dodatkowo, uczniowie szkół średnich z Zakrzewa będą mieli prostszy dojazd na lekcje do liceum czy technikum, dzięki dobrze zaplanowanej przez gminę sieci tras autobusowych.

Start działalności Publicznej Komunikacji Zakrzew był poprzedzony konferencją prasową, która miała miejsce 14 sierpnia w Zakrzewie. Gospodarzem spotkania był wójt Leszek Margas, ale udział w ceremonii przekazania autobusów wzięli także parlamentarzyści z Prawa i Sprawiedliwości: Marek Suski, Anna Kwiecień, Andrzej Kosztowniak oraz wicewojewoda Artur Standowicz i Krzysztof Musiał reprezentujący firmę Solaris.

Wójt Leszek Margas podkreślił wagę tego wydarzenia dla gminy nazywając to początkiem nowego rozdziału w historii Zakrzewa. Zdaniem Margasa, realizacja tej inicjatywy jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców i ich oczekiwania dotyczące komfortu podróżowania – zarówno do pracy i szkoły, jak również na zakupy. Prezentacja czterech nowych, niskopodłogowych, zeroemisyjnych autobusów była dowodem na postęp nie tylko ekologiczny gminy, ale również społeczny – do tej pory brakowało tam komunikacji publicznej.

Wójt Margas nie zapomniał również podziękować posłom za pomoc i zaangażowanie w realizacji tego ambitnego projektu komunikacyjnego. Nowe autobusy marki Solaris są przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych, wyposażone są także m.in. w klimatyzację, monitoring oraz ładowarki USB dostępne dla pasażerów. Autobusy wyposażone są także w biletomaty oraz system dynamicznej informacji pasażerskiej z wyświetlaczami i automatycznymi zapowiedziami. Każdy z pojazdów może pomieścić jednorazowo 75 osób, z czego 29 na miejscach siedzących.