Otwarcie miejskiego lodowiska w Radomiu już na początku grudnia

Pierwszy raz w historii, miejskie lodowisko w Radomiu zostanie oddane do użytku tak wcześnie, jak na początku grudnia. To możliwe dzięki warunkom pogodowym, które sprzyjają tego typu atrakcjom – mroźnemu klimatowi i stabilnie utrzymującym się poniżej zera temperaturom.

Informacje o ukończeniu prac przy budowie tafli przekazał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Oficjalne rozpoczęcie sezonu na lodowisku zaplanowano już na najbliższą sobotę. Jest to wyjątkowo wczesny termin, biorąc pod uwagę fakt, że w poprzednich latach miejsce to rozpoczynało swoje działania zwykle tuż przed okresem świątecznym lub dopiero po jego zakończeniu. W sezonie ubiegłym lodowisko udawało się otworzyć dopiero 14 grudnia, więc tegoroczne otwarcie na początku miesiąca ustanawia nowy rekord.

Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że lodowisko w Radomiu będzie dostępne dla mieszkańców przez 12 godzin każdego dnia. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez MOSiR, otwarcie lodowiska przy ul. Bulwarowej 19 nastąpi 2 grudnia o godzinie 9. Przewidziana jest jedna przerwa techniczna w godzinach od 14 do 15.