Pasażer nr 60 000 odbył dzisiejszy lot do Prewezy z portu w Radomiu

Informacje o sześćdziesięciotysięcznym pasażerze, który poleciał dzisiaj do Prewezy, zostały przekazane przez Polskie Porty Lotnicze. Ten kamień milowy jest dowodem na rosnącą popularność lotniska w Radomiu, które od początku sierpnia obsłużyło już ponad 13 tysięcy osób.

Jak podkreśla rzecznik Polskich Portów Lotniczych, Anna Dermont, ten imponujący wynik sygnalizuje, że sierpień również zapowiada się jako miesiąc o dużej liczbie obsłużonych pasażerów. Wielu Polaków cieszy się jeszcze z sezonu urlopowego i chętnie decyduje się na wyjazdy zagraniczne, by skorzystać z ostatnich dni wakacji. Niektórzy nawet planują wyprawy na wrzesień. Taka tendencja postrzegana jest jako bardzo pozytywna dla Lotniska Warszawa-Radom w kontekście prognoz wyników przewozowych na bieżący rok.

Na chwilę obecną Lotnisko Warszawa-Radom operuje średnio 30 lotami pasażerskimi (regularnymi i czarterowymi) tygodniowo, a także realizuje rejsy General Aviation. Dwie firmy oferują połączenia z Radomia: Polskie Linie Lotnicze LOT oraz Enter Air, linia czarterowa. Z radomskiego portu istnieje możliwość polecenia do takich miejsc jak Rzym, Paryż, Warna, Preweza, Tirana czy Antalya.