Pierwszy Mazowiecki Piknik Lekkoatletyczny w Radomiu – sportowa niedziela na Placu Jagiellońskim

Zaplanowany na najbliższą niedzielę, 10 września, I Mazowiecki Piknik Lekkoatletyczny – Radom 2023, ma za zadanie przyciągnąć mieszkańców Radomia do aktywnego spędzenia czasu. W sercu miasta, na historycznym Placu Jagiellońskim, odbędzie się ta sportowa impreza.

Piknik ma na celu promowanie lekkoatletyki wśród dzieci ze szkół podstawowych oraz ich rodziców. Organizatorzy pikniku mają nadzieję, że poprzez zabawę uda się rozbudzić pasję do tej dyscypliny sportu. Zgromadzeni na placu przed radomskim teatrem uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w konkurencjach takich jak bieg na 30 metrów, rzut oszczepem, skok wzwyż, pchnięcie kulą i pokonanie sportowego toru przeszkód. Start zabawy zaplanowano na godzinę 12.

Podczas pikniku obecni będą także medalistki i medaliści mistrzostw Polski z klubu RLTL Optima Radom. Goście będą mieli niepowtarzalną okazję spotkania takich osobistości jak Natalia Wosztyl, Izabela Smolińska, Aneta Rydz, Mateusz Kaczor i Olgierd Michniewski. Organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo uczestników – wszystkie urządzenia są dostosowane do możliwości dzieci i młodzieży.