Rozbudowa radomskiego "Medyka" z pomocą sejmiku województwa mazowieckiego

Znane w mieście Radom Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, potocznie nazywane „Medykiem”, ma przed sobą wielkie wyzwanie. Planowana jest znaczna rozbudowa obiektu, który mieści się na ulicy Kelles-Krauza. Beneficjentem tego projektu będzie nie tylko placówka, ale także jej uczniowie i pracownicy. A wszystko to stanie się możliwe dzięki wsparciu finansowemu od sejmiku województwa mazowieckiego, który zdecydował o przekazaniu na ten cel 74 milionów złotych ze swojego budżetu.

Z planów wynika, że po przeprowadzonym powiększeniu obiektu, jego użytkowa przestrzeń zwiększy się o dobre 3800 metrów kwadratowych. To dokładnie tyle powierzchni zajmie nowe skrzydło budynku, w którym znajdą miejsce sale wykładowe, pracownie, gdzie studenci będą mogli zdobywać praktyczne umiejętności zawodowe oraz pomieszczenia socjalne i sanitarne. Cały budynek po rozbudowie będzie miał pięć kondygnacji i zostanie wyposażony w nowoczesną aulę, która będzie pełniła rolę łącznika. Ważnym elementem projektu jest również wykonanie podziemnego parkingu. Wszystko to stanie się realne dzięki wsparciu sejmiku województwa mazowieckiego, który zdecydował o wyasygnowaniu na te cele 74 milionów złotych.

Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, podkreśla wartość edukacyjną Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego: „Od ponad 65 lat kształcimy tu słuchaczy w zawodach medycznych i społecznych – to prawdziwa kuźnia profesjonalistów służby zdrowia, którą nieustannie wspieramy”. Marszałek przypomniał też, że w 2018 roku modernizowali już budynek przy Placu Starego Miasta 10, który obecnie stanowi jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc szkoły. Teraz nadszedł czas na rozbudowę głównej siedziby szkoły przy ulicy Kelles-Krauza 3.

Biorąc pod uwagę przygotowane projekty, przewiduje się również gruntowny remont istniejącego już budynku szkoły. Prace będą realizowane z wykorzystaniem inteligentnej technologii rozbiórki umożliwiającej ponowne użycie odzyskanych materiałów.