Plac Jagielloński zaprasza na tradycyjny jarmark świąteczny

Od 15 do 17 grudnia, mieszkańcy będą mieć okazję cieszyć się klimatem nadchodzących świąt podczas tradycyjnego jarmarku świątecznego, który odbędzie się na placu Jagiellońskim. Nie można przegapić szczególnego dnia – niedzieli 17 grudnia, kiedy to o godzinie 15, bp Marek Solarczyk będzie miał zaszczyt odprawiać Mszę św. w katedrze. Po nabożeństwie, biskup uda się na spotkanie opłatkowe z mieszkańcami, które zaplanowano na godzinę 16.30 na placu Jagiellońskim.

Jarmark świąteczny będzie otwarty dla wszystkich od godziny 11 do 19. W tym czasie, zarówno mieszkańcy jak i przybyli goście będą mieli możliwość zakupienia różnorodnych ozdób świątecznych, upominków i typowych dla tego okresu potraw. Oprócz handlu, na placu zagoszczą koncerty, będą organizowane animacje dla dzieci, a także pojawi się karuzela wenecka, fotobudka oraz alpaki. Na fanów foodtrucków również czekać będą niespodzianki. Dodatkowo, w Galerii Słonecznej odbędą się warsztaty, na których można będzie nauczyć się tworzenia ozdób choinkowych.

Niedziela 17 grudnia to również dzień, w którym na placu Jagiellońskim odbędzie się konkurs na najpiękniej udekorowaną choinkę. A wszystko to zakończy się o godzinie 16.30 „Gwiazdką dla mieszkańców”, podczas której będzie miała miejsce wymiana opłatków i składanie świątecznych życzeń. Nie zabraknie również ciepłego poczęstunku dla wszystkich obecnych.