Plan na najbliższe lata: Radom inwestuje ponad 50 mln złotych w program "Miasto Przyjaznych Zmian"

Radosław Witkowski, prezydent Radomia, zapowiedział ambitny plan długoterminowych inwestycji w mieście. Program o nazwie „Miasto Przyjaznych Zmian” ma na celu zwiększenie jakości życia mieszkańców i poprawę infrastruktury. Celem jest wydanie na ten cel ponad 50 milionów złotych w ciągu najbliższych trzech lat.

Głównymi obszarami zmian, które są centralnym punktem nowego programu, są Bezpieczeństwo, Komunikacja i Nowoczesność. Chodzi o wprowadzenie szeregu innowacji, które mają na celu uczynienie miasta bardziej przyjaznym dla jego mieszkańców.

Plan ten został oficjalnie przedstawiony przez prezydenta Witkowskiego na konferencji prasowej, która odbyła się 9 lipca 2024 roku. W swoim wystąpieniu podkreślił zakończenie realizacji Radomskiego Programu drogowego i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wyborczymi, zdecydował się na wprowadzenie nowego programu „Miasto Przyjaznych Zmian”.

Cel jest ambitny, ale władze miasta są zdeterminowane, aby w ciągu najbliższych trzech lat zrealizować te założenia. Konferencja prasowa odbyła się w MCSW Elektrownia, gdzie prezydent Witkowski potwierdził zaangażowanie miasta w realizację tych planów, z zamiarem wydania ponad 50 milionów złotych.