Zapowiedź renowacji kluczowego skrzyżowania w Radomiu i czasowych zmian w organizacji ruchu

W środę, miasto Radom przystąpi do kluczowej inwestycji drogowej dotyczącej przebudowy istotnego dla komunikacji miejskiej skrzyżowania ulic Maratońskiej i Dębowej. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji (MZDiK) w Radomiu poinformował o planowanych tymczasowych zmianach w organizacji ruchu. Całość prac jest częścią większego projektu, który obejmuje przebudowę drogi krajowej nr 12 przechodzącej przez Radom.

Od najbliższej środy, niektóre odcinki ulic zostaną wyłączone z ruchu kołowego. Dotyczy to fragmentów ulicy Dębowej, rozciągających się pomiędzy ulicami Bagienną – Maratońską oraz Maratońską – Mączną. Jak powiedział rzecznik MZDiK Dawid Puton, przewiduje się także ograniczenie dostępu do prawych i lewych pasów na ulicy Maratońskiej w miejscu, gdzie bezpośrednio znajduje się skrzyżowanie. Tym samym, możliwość poruszania się z obu stron będzie możliwa tylko poprzez centralne pasy ruchu.

Mieszkańcy Radomia będą mogli korzystać z oznaczonych objazdów dla dwóch zamkniętych odcinków ulicy Dębowej. Wyznaczone trasy prowadzą przez ulice Dębową, Lustrzaną (na wprost przez Limanowskiego), Limanowskiego i Maratońską. Dodatkowo zostanie wyznaczony objazd przez Stasieckiego (bezpośrednio lub poprzez Kosowską i Suchą), Limanowskiego i znowu Maratońską.

Renowacja skrzyżowania ulic Maratońskiej i Dębowej jest częścią znacznie większej inwestycji drogowej, której implementacja rozpoczęła się pod koniec czerwca. Głównym celem jest przebudowa ulicy Wolanowskiej, będącej odcinkiem drogi krajowej nr 12. Inwestycja ma na celu przygotować trasę w kierunku Łodzi do jesieni 2025 roku. Łączny koszt projektu szacowany jest na ponad 58,3 miliona złotych.