PLL LOT utrzymuje regularne połączenia zimą z Warszawy-Radom do Paryża i Rzymu

Polskie Linie Lotnicze LOT, nasz narodowy przewoźnik, podjęły decyzję o kontynuowaniu regularnych lotów z lotniska Warszawa-Radom także w okresie zimowym. Pierwsze potwierdzone kierunki to stolice Włoch i Francji, czyli Rzym i Paryż. Informacje te zostały przekazane przez spółkę Polskie Porty Lotnicze (PPL), która odpowiada za zarządzanie tym portem lotniczym na terenie południowego Mazowsza.

Narodowy port lotniczy Warszawa-Radom został oficjalnie otwarty dla pasażerów 27 kwietnia tego roku. Od dnia inauguracji aż do 23 czerwca, korzystało z niego 18 661 podróżujących.

Na chwilę obecną, lotnisko Warszawa-Radom oferuje pięć stałych tras – do Paryża, Prewezy, Rzymu, Tirany i Warny. Wszystkie te połączenia są obsługiwane przez PLL LOT. Potwierdzono również, że pewna część tych tras będzie obsługiwana również w okresie zimowym, czyli od października do marca.

Według ogłoszenia PLL LOT, w sezonie zimowym przewoźnik ten będzie kontynuował regularne loty na trasach z Warszawy-Radom do Paryża i Rzymu. Obydwa połączenia będą obsługiwane trzy razy w tygodniu – informuje spółka zarządzająca portem w Radomiu.

Dodatkowo, lotnisko Warszawa-Radom obsługuje także rejsy czarterowe, mające na celu Antalyę i Tiranę. Te specjalne loty są realizowane przez Enter Air i PLL LOT na zlecenie różnych biur podróży, takich jak Itaka, Nekery, TUI, Coral Travel, Greckie Podróże oraz Rego-Bis.