Zaproszenie na Lato z Radomską Orkiestrą Kameralną w 2023 roku

W sezonie letnim 2023 r., miłośnicy Radomskiej Orkiestry Kameralnej będą mogli uczestniczyć w wyjątkowym muzycznym wydarzeniu zatytułowanym „Lato z ROK-iem”. Już pierwszego lipca o godzinie 17:00, w Muszli Koncertowej znajdującej się w Parku im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, odbędzie się inauguracyjny koncert tego cyklu. Udział w koncertach jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. W programie wystąpienia zaplanowano wykonanie najbardziej znanych utworów muzyki klasycznej przez Radomską Orkiestrę Kameralną w kompletnym składzie.

Tradycyjnie, jak co roku, dźwięki muzyki klasycznej oraz utwory o bardziej rozrywkowym charakterze popłyną z radomskiej Muszli Koncertowej, a słuchacze będą mieć okazję spędzić miłe letnie wieczory na świeżym powietrzu, otoczeni pięknem miejskiego parku. Połączenie przestrzeni publicznej z niezapomnianymi kompozycjami muzyki klasycznej to idealna propozycja na wspólną formę spędzenia czasu wolnego przez mieszkańców miasta i ich gości.

Otwarcie cyklu „Lato z ROK-iem” zaplanowane jest na sobotę, 1 lipca 2023 roku. O godzinie 17:00, na scenie w pełnym składzie wystąpi Radomska Orkiestra Kameralna, prezentując najważniejsze dzieła muzyki klasycznej. W repertuarze znajdą się między innymi sławna serenada „Eine Kleine Nachtmusik” autorstwa Wolfganga Amadeusza Mozarta czy Suita w dawnym stylu „Z czasów Holberga” skomponowana przez Edwarda Griega. Organizatorzy przewidzieli również przeniesienie wydarzenia do Sali Koncertowej ROK przy ulicy Żeromskiego 53, na wypadek ewentualnych niekorzystnych warunków atmosferycznych.