Popularne miejsce relaksu w upalne dni: Borki

Ciepłe dni sprzyjają wypadom na świeże powietrze i szukaniu ukojenia w chłodzie wody. Zalew na Borkach, jak się okazuje, jest miejscem, które spełnia te oczekiwania. Tłumy ludzi, pragnąc odetchnąć od nagrzanej atmosfery, oblegają to miejsce w poszukiwaniu ulgi od upału. Możliwość kąpieli, czy korzystania ze sprzętu pływającego, a nawet po prostu leżenia na plaży i korzystania z oferty gastronomicznej sprawia, że Borki są idealnym miejscem na letni odpoczynek.

We wtorek, jeszcze przed godziną 12:00, wielu odwiedzających już korzystało z uroków plaży i zalewu. Ale nie tylko plażowicze zasiedli na Borkach. Dookoła zalewu można było spotkać mnóstwo zapalonych cyklistów wykorzystujących ścieżki rowerowe oraz miłośników jazdy na rolkach.

Bezpieczeństwo odwiedzających jest tutaj priorytetem. Nad tym aspektem czuwają specjalnie do tego przygotowani ratownicy. W sezonie letnim na terenie Borków funkcjonują dwie strzeżone plaże – jedna dostępna od strony ulicy Stasieckiego, druga od Bulwarowej. Oba miejsca są otwarte dla publiczności codziennie od godziny 10:00 do 18:00. Na każdej z plaż siedmiu ratowników dba o bezpieczeństwo kąpiących się.