Stadion na ulicy Struga uzyskał prawomocne pozwolenie na użytkowanie

Wielbicielom sportu i kultury przekazano wiadomość, na którą z niecierpliwością czekali. Ulga rozlała się na twarzach fanów, gdy nadeszła informacja o tym, że stadion zlokalizowany przy ul. Struga ma już w swoim posiadaniu prawomocne pozwolenie na użytkowanie wydane przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Z chwilą otrzymania tej zgody, otwierają się drzwi do organizowania na terenie obiektu wszelkiego rodzaju imprez o charakterze sportowym i kulturalnym.

Pragnę przypomnieć, że jeszcze w minionym tygodniu przeprowadzono tam serię testów dotyczących oświetlenia oraz pomiaru natężenia światła na powierzchni boiska. Celem tych działań było sprawdzenie, czy ilość światła jest odpowiednia do przeprowadzenia różnorodnych wydarzeń. Sprawdzano więc jakość i skuteczność systemów oświetleniowych.

Kilka dni temu natomiast, zostały zakończone wszelkie procedury związane z odbiorem technicznym obiektu. Dokonano szereg kontroli mających za zadanie potwierdzenie gotowości stadionu do pełnej eksploatacji. Tym samym, oficjalnie zakończono proces budowy stadionu, a on sam jest gotowy do przyjęcia pierwszych kibiców i uczestników nadchodzących wydarzeń.