Postęp w budowie drugiej co do wielkości serwerowni Polskich Sieci Elektroenergetycznych w Radomiu

Wbrew surowym warunkom zimowym, prace nad znaczącym projektem w Radomiu nie uległy opóźnieniu. Budowa nowej siedziby jednej z największych spółek skarbu państwa w mieście jest na dobrej drodze do zakończenia i uruchomienia jeszcze w tym roku.

Z lokacji przy ulicy Stanikowskiego na Potkanowie, pobliżu ulicy Walentynowicz, na działce o obszarze 3,2 ha, powstaje jedna z ważniejszych inwestycji w Radomiu. Prace budowlane, które trwają już ponad rok, dotyczą powstawania nowej siedziby Polskich Sieci Elektroenergetycznych – serwerowni, która ma być drugą pod względem wielkości w całej Polsce. Jaki jest obecny stan prac?

Maciej Wapiński z biura prasowego Polskich Sieci Elektroenergetycznych informuje, że etap konstrukcyjny jest już za nami. Z fasadą budynku skończono, a budynek jest już ogrzewany. Aktualnie ekipa budowlana koncentruje się na pracach wykończeniowych we wnętrzach oraz na montażu instalacji. Dodatkowo prowadzony jest montaż różnego rodzaju urządzeń technicznych. Mimo niskich temperatur, nie odnotowano żadnych problemów związanych z mrozem czy innymi trudnościami związanymi z zimą. Wapiński zapewnia, że aktualne warunki pogodowe w żaden sposób nie wpływają na prędkość realizacji projektu.