Postępowanie dyscyplinarne przeciwko dwóm radomskim policjantom podejrzanym o fałszerstwo raportów służbowych

Wybuchła afera dotycząca dwóch funkcjonariuszy policji z Radomia, którzy są pod podejrzeniem sfałszowania dokumentów służbowych. Postępowanie dyscyplinarne na ich przeciwko zostało wszczęte, a sprawa dodatkowo trafiła do prokuratury.

Wszystko zaczęło się w grudniu 2023 roku, kiedy to policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Radomiu mieli za zadanie przeprowadzić kontrole trzeźwości kierowców oraz bezpieczeństwa na drogach. Informacje uzyskane przez „Radio Dla Ciebie” ujawniły, że nie tylko obaj funkcjonariusze nie wywiązali się z tych obowiązków, ale także wpisali w swoje notatki służbowe informacje, które były dalekie od prawdy.

Okazało się bowiem, że rzeczowi policjanci nie wykonali powierzonych im obowiązków dotyczących kontroli stanu trzeźwości kierowców i do swoich notatek służbowych wprowadzili treść niezgodną z prawdziwymi zdarzeniami. W rezultacie, postępowania dyscyplinarne zostały przeciwko nim wszczęte. Procesy te zakończyły się w marcu tego samego roku.

Warto zauważyć, że pomimo poważnego zarzutu, policjanci nie zostali zawieszeni w czynnościach służbowych. Otrzymali jedynie karę dyscyplinarną w formie ostrzeżenia dotyczącego niepełnej przydatności do służby. Sprawa została zgłoszona do prokuratury przez szefa radomskiej policji i obecnie jest prowadzona przez Prokuraturę Rejonową w Grójcu.