Poszukiwany przez policję mężczyzna z Radomia aresztowany za posiadanie narkotyków

W niedawno przeprowadzonej akcji, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym. Został on zatrzymany podczas jazdy samochodem, a w jego posiadaniu oraz w domu znaleziono narkotyki. Po aresztowaniu, mężczyzna został przewieziony do aresztu śledczego, gdzie zostanie odbyta zasądzona kara. Mężczyźnie grozi dodatkowo do 3 lat pozbawienia wolności za posiadanie substancji odurzających.

Justyna Jaśkiewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, informuje, że 41-letni mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości przez dłuższy okres. Był poszukiwany na podstawie wydanego listu gończego za groźby karalne i naruszenie miru domowego, co wiązało się z koniecznością odbycia kilkumiesięcznej kary pozbawienia wolności.

5 czerwca, śledczy z radomskiego wydziału kryminalnego zatrzymali na Dzierzkowie w Radomiu samochód do kontroli. Według ich informacji, kierowała nim osoba poszukiwana. W tym przypadku, ich podejrzenia okazały się prawdziwe, za kółkiem siedział mężczyzna poszukiwany listem gończym, który dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami – informuje rzeczniczka.

Jaśkiewicz dodaje, że w trakcie zatrzymania mężczyznę znaleziono narkotyki. Po przeszukaniu jego miejsca zamieszkania, policjanci znaleźli więcej substancji odurzających, w tym mefedron i marihuanę. 41-latek został przetransportowany do aresztu śledczego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności.