Początek lata przynosi zmiany w rozkładzie jazdy Kolei Mazowieckich

Spółka Koleje Mazowieckie poinformowała, że od 9 czerwca wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy, które będą obowiązywały do końca sierpnia. Modyfikacje dotkną przede wszystkim tras na liniach nr 8, prowadzących z Warszawy przez Radom do Skarżyska Kamiennej oraz nr 81, kursujących pomiędzy Dęblinem a Radomiem.

Zmiany wynikają z planów budowy peronu oraz wiaduktu na przyszłej stacji Radom Wschodni. W związku z tym inwestycjami, ruch pociągów na odcinku Lesiów – Radom Główny będzie odbywał się jednym aktywnym torem. Dodatkowo, od 8 lipca do 14 sierpnia (nocami z poniedziałku na wtorek, wtorku na środę oraz ze środy na czwartek), dwie poranne i dwie wieczorne pary pociągów na odcinku Radom Gołębiów – Radom Główny zostaną zamienione na usługę autobusową (ZKA).

Na linii nr 81, biegnącej z Dęblina do Radomia, konieczny będzie remont mostu. W związku z tym, od 9 czerwca do 31 sierpnia ruch pociągów na odcinku Dęblin – Zajezierze koło Dęblina również będzie odbywał się jednym aktywnym torem. Do tego, stacja Zajezierze będzie obsługiwana tylko z jednej strony peronu.