Poprawa komunikacji na Mazowszu: nowe miejsca parkingowe przy stacjach kolejowych

Ułatwienia dla osób podróżujących samochodem i koleją pojawią się w siedmiu miejscowościach mazowieckich. Mieszkańcy Rudej Wielkiej, Kruszyna, Woli Bierwieckiej oraz Warce będą mogli korzystać z nowo powstałych miejsc parkingowych dla kierowców. Projekt o wartości blisko 4,5 miliona złotych jest częścią rządowego programu na lata 2021-2025, mającego na celu budowę lub modernizację przystanków kolejowych.

Według zespołu prasowego PKP PLK, to pozytywne wieści dla tych, którzy dojeżdżają pociągiem do pracy czy szkoły. W przyszłym roku będą mieli możliwość pozostawienia swoich pojazdów przy dodatkowych stacjach i przystankach. Nowe parkingi zostaną zbudowane na trasie Warszawa – Radom, a konkretnie w Warce (150 miejsc), Rudzie Wielkiej (20 miejsc), Kruszynie (50 miejsc) oraz Woli Bierwieckiej (30 miejsc). Planowane są również instalacje oświetlenia i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Jeżeli chodzi o radomski obszar, to umowy dotyczące realizacji zadań w Woli Bierwieckiej, Kruszynie i Warce są już podpisane.

Całkowita suma, która zostanie przeznaczona na budowę parkingów w całym województwie mazowieckim w ramach programu przystankowego, wynosi ponad 74 miliony złotych. Do tej pory ukończono już budowę parkingów w 11 lokalizacjach, w 66 miejscach prace budowlane są w toku, a dla 11 rozpoczęte są postępowania przetargowe.