Proces sądowy przeciwko rodzicom oskarżonym o brutalne morderstwo 3,5-letniego syna

Zabójstwo małego chłopca w wieku 3,5 roku z powiatu kozienickiego na Mazowszu doprowadziło do otwarcia procesu sądowego przeciwko jego rodzicom. To wydarzenie miało miejsce w poniedziałek w Sądzie Okręgowym w Radomiu, a za ich czyn może im grozić kara dożywotniego więzienia.

Po aresztowaniu rodziców w lutym poprzedniego roku, zostali oni umieszczeni w aresztach śledczych. Policjanci przetransportowali ich do sądu na pierwszą rozprawę, podczas której prokurator prezentował akt oskarżenia. Ze względu na poważną naturę sprawy, sąd postanowił utajnić przebieg procesu podczas przesłuchania obu oskarżonych i świadków.

Oskarżony 26-letni ojciec chłopca, Patryk W., został obciążony zarzutami okrutnego morderstwa, znęcania się nad dzieckiem oraz dostarczania innym osobom, w tym także swojej partnerce, substancji narkotycznej, jaką jest amfetamina. Z kolei 26-letnia matka chłopca, Kindze Ł., postawiono zarzuty współudziału w morderstwie i znęcania się nad dzieckiem. Dla obojga rodziców istnieje ryzyko nawet dożywotniego pozbawienia wolności.