Trzecia edycja Akademii Przedsiębiorczych Kobiet: otwarta rekrutacja w Radomiu

Zapraszamy wszystkie zainteresowane panie do zgłaszania swoich kandydatur na trzecią edycję programu Akademia Przedsiębiorczych Kobiet. Program ten jest współorganizowany przez American Corner Radom i Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Radom ma szczególny status, jako pierwsze polskie miasto, w którym Akademia rozpoczęła swoją działalność. Jesteśmy dumni, że po raz trzeci mamy szansę uczestniczyć w tym projekcie. Za nami już dwie edycje programu, które przyniosły nam wiele doświadczeń oraz stworzyły grupę zasłużonych absolwentek. Dzięki oferowanym przez Akademię stypendiom, te kobiety miały możliwość zainicjowania własnej działalności gospodarczej lub rozwinięcia istniejącego biznesu. Wiceprezydent Katarzyna Kalinowska serdecznie zachęca wszystkie przedsiębiorcze panie, które prowadzą lub planują założyć własne firmy, do udziału w programie.

Akademia Przedsiębiorczych Kobiet to oferta skierowana do kobiet, które dopiero rozważają założenie własnej firmy lub prowadzą działalność gospodarczą nie dłużej niż przez ostatnie 24 miesiące. Program ten oferuje szereg szkoleń biznesowych, dodatkowych warsztatów oraz liczne wizyty studyjne, zarówno na terenie Radomia, jak i innych części Polski. Jak podkreśla Jeanne Gallo Briganti, attache przy Ambasadzie USA w Warszawie, Akademia Przedsiębiorczych Kobiet jest inicjatywą o globalnym zasięgu, realizowaną w ponad stu krajach na całym świecie i stanowi priorytet dla Departamentu Stanu. W tym roku program rozszerzył swoje działania na Łódź i Warszawę.