Komunikacyjna rewolucja w Radomiu – nowe przystanki kolejowe na horyzoncie

W trakcie realizacji są obecnie prace związane z budową nowych przystanków kolejowych na terenie miejscowości podległych Radomiowi, podczas gdy koncepcja dla przystanku Radom Południowy nie jest jeszcze sfinalizowana. W związku z tym, powstaje pytanie, czy przystanek mający usprawnić komunikację na jednym z największych osiedli w mieście ujrzy światło dzienne?

Od początku bieżącego roku, pasażerowie mają możliwość korzystania z nowo wybudowanych przystanków Dąbrówka Zabłotnia (umiejscowionym na trasie prowadzącej do Skarżyska-Kamiennej) oraz Groszowice-Wrzosów (na linii do Dęblina). W okresie letnim finalizowano prace remontowe na przystanku Chronów, a w ostatnich tygodniach prace te dotarły do Kosowa na trasie do Drzewicy.

Istnieje również realna perspektywa ukończenia prac przy budowie nowego przystanku w Rudzie Wielkiej znajdującej się na linii do Skarżyska-Kamiennej i remontu przystanku w Bąkowcu leżącym na trasie do Dęblina. Dane Urzędu Transportu Kolejowego pokazują, że wszystkie małe przystanki, z których korzysta kilkadziesiąt osób dziennie, zostały wyremontowane lub wybudowane w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021–2025″, potocznie nazywanego programem przystankowym.