Siatkarska rywalizacja w Radomiu: Enea Czarni podejmują Trefla i Projekt

Wkrótce po zakończonym, niestety przegranym, meczu na hali Globus w Lublinie, gdzie ekipa Cerrad Enea Czarni Radom nie sprostała drużynie Bogdanka LUK, przegrywając wynikiem 0:3, siatkarze z radomskiego klubu przygotowują się do rozegrania dwóch kolejnych spotkań. Tym razem będą to starcia na ich własnym terenie, przed lokalnymi kibicami.

Drużyna Enea Czarnych Radom stanie wkrótce do boju jako gospodarz dwóch meczów w ramach PlusLigi. Pierwsi do zmierzenia z radomskimi siatkarzami będą zawodnicy z Trefla Gdańsk, a później przeciwnikiem będzie drużyna Projekt.

Spotkanie z Treflem Gdańsk zaplanowane jest na środę, 25 października. Przygotowania idą pełną parą, choć ciężko określić „Wojskowych” jako faworytów tego starcia. Ich otwarcie sezonu nie przyniosło oczekiwanych rezultatów; porażka była wyraźna. Jeśli podopieczni trenera Pawła Woickiego chcą zdobyć punkty, muszą poprawić swoje dotychczasowe osiągnięcia i zaprezentować o wiele lepsze umiejętności sportowe.

Wspomniane starcie z drużyną Trefla odbędzie się w hali Radomskiego Centrum Sportu, przy ulicy Struga. Początek rywalizacji zaplanowany jest na godzinę 16:00. Jest to dość nietypowy termin – środkowy dzień tygodnia, wczesne popołudnie, jednak podyktowany jest on bezpośrednią transmisją telewizyjną spotkania, która odbędzie się na antenie Polsat Sport.