Trzydziestolecie działalności KSM Diecezji Radomskiej

Przed nami uroczyste obchody związane z 30-tą rocznicą istnienia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) Diecezji Radomskiej. Wydarzenie to zaplanowane jest na sobotę, 28 października.

Rozpocznie się ono w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu, położonym w samym sercu miasta. O godzinie 12:30 biskup Marek Solarczyk przewodził będzie Mszy świętej w intencji dziękczynnej, która odbędzie się w kaplicy seminarium.

Po zakończeniu Eucharystii, uczestnicy jubileuszu przeniosą się do auli św. Jana Pawła II, gdzie odbędzie się uroczysta gala. Podczas tego wydarzenia zostanie zaprezentowane specjalne przedstawienie pod tytułem „Kto pięknie żyje, piękne umiera”.

Ważnym punktem programu będzie wykład prowadzony przez ks. Dariusza Kowalczyka, prezesa Zarządu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Również w listopadzie członkowie KSM będą aktywni – 18 listopada zaplanowano pielgrzymkę do sanktuarium błogosławionej Karoliny Kózkówny znajdującego się w miejscowości Zabawa. Natomiast 2 grudnia, nad Wisłą, w Solcu odbędzie się zabawa ostatkowa o nazwie „Wesele 2.0”.