Prof. Sławomir Bukowski ponownie na stanowisku rektora Uniwersytetu Radomskiego

Uniwersytet Radomski poinformował na swojej stronie internetowej, że prof. Sławomir Bukowski został wybrany na rektora tej uczelni w kolejnej kadencji. Głosowanie, które odbyło się w czwartek, zakończyło się zwycięstwem profesora Bukowskiego.

Prof. Sławomir Bukowski, starający się o reelekcję, zdobył aprobatę większości elektorów już w pierwszym etapie głosowania. Na 58 osób uprawnionych do głosowania, aż 55 poparło jego kandydaturę. Będzie to dla niego druga kadencja jako rektor tej radomskiej instytucji edukacyjnej. Ciekawe jest to, że był on jedynym kandydatem wybranym przez Radę Uczelni.

Chęć objęcia stanowiska rektora wyraził również były rzecznik uczelni i dziekan Wydziału Filologiczno-Pedagogicznego, prof. Dariusz Trześniowski. Senat uczelni zaakceptował obu kandydatów, ale Rada Uczelni zdecydowała się nominować tylko profesora Bukowskiego.

Ostatnio prof. Bukowski znalazł się w centrum uwagi w Radomiu po opublikowaniu artykułu na portalu wyborcza. Autorka tekstu przedstawiała go jako nauczyciela akademickiego w Collegium Humanum, warszawskiej uczelni znanej z oferowania intensywnych kursów umożliwiających zdobycie dyplomu MBA, który może pomóc w dostępie do rad nadzorczych firm państwowych.