Przebudowa Radomskiego Centrum Sportu: Więcej miejsca dla kibiców i nowoczesne trybuny

Kolejna zmiana czeka Radomskie Centrum Sportu. Plan jest taki, że w sezonie 2026/2027 klub piłkarski Radomiak będzie mógł już grać na rozbudowanym stadionie, który będzie posiadał cztery trybuny.

Planowane prace mają charakter kompleksowy. Do nowo powstałych trybun trafią zadaszenia oraz system oświetlenia, nagłośnienia i monitoringu. Dzięki tej inwestycji znacząco zwiększy się liczba miejsc dla kibiców. Obecnie stadion może pomieścić około 8500 osób, po modernizacji natomiast, liczba ta wzrośnie do niemal 15 tysięcy. Prezydent Radomia, Radosław Witkowski z Platformy Obywatelskiej, Komitetu Wyborczego Radomski Pakt Samorządowy Radosława Witkowskiego, podkreślił, że rozbudowa stadionu nie tylko pozwoli na organizację większych imprez sportowych, ale również umożliwi gościć inne wydarzenia, takie jak koncerty.

Rolę wykonawcy inwestycji przejmie Urząd Miejski. To oni, a nie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – odpowiedzialny za dotychczasowe trybuny i halę widowiskowo-sportową – będą nadzorować prace. Koszt budowy dwóch trybun oszacowano na 45 mln zł, z czego aż 30 milionów pochodzi z funduszy Polskiego Ładu. Wybrany wykonawca będzie miał 21 miesięcy na realizację inwestycji od momentu podpisania umowy. Eugeniusz Kaczmarek, dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Radomiu, nie wyklucza jednak, że budowa może zakończyć się wcześniej. Wszystko będzie zależeć od możliwości finansowych miasta oraz efektywności pracy wybranego wykonawcy.