Zakres i szczegóły planowanej rozbudowy stadionu Radomiaka

Stadion należący do klubu Radomiak, zlokalizowany przy ulicy Struga, został uruchomiony w lipcu 2023 roku. Główna konstrukcja składa się z dwóch trybun – północnej i południowej. Niestety, z powodu braku funduszy, nie udało się zrealizować planów budowy pozostałych dwóch trybun. Obecnie jednak projekt jest na etapie reinwestycji i przewiduje dokończenie budowy – powstanie trybuna od strony ulicy Jordana oraz Zbrowskiego.

W przeciwieństwie do dotychczasowych działań, gdzie za inwestycję odpowiadał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, tym razem odpowiedzialność przejmuje Urząd Miejski. Kilka miesięcy temu powołany został specjalny zespół, który miał na celu aktualizację dokumentacji projektowej. Prace te zostały zakończone pierwszego lutego.

Planowane nowe trybuny będą wyposażone w szereg udogodnień takich jak oświetlenie, system nagłośnienia oraz monitoring. Ponadto pod trybunami znajdą się sanitariaty. Jak zapowiadają plany, zamontowanych zostanie dodatkowo 5 600 krzesełek. Wykonawca, który podejmie się realizacji zadania, dyspozycji będzie miał 21 miesięcy – od dnia podpisania umowy. Obie trybuny mają być budowane równolegle. W trakcie prowadzenia prac, Radomiak Radom powinien mieć możliwość nieprzerwanego korzystania ze swojego obiektu. Jeżeli inwestycja przebiegnie zgodnie z harmonogramem, powinna dobiec końca wiosną 2026 roku. Po zakończeniu rozbudowy, pojemność stadionu wzrośnie z obecnych 8 500 do prawie 15 000 miejsc.

Niemniej jednak, nawet po zakończeniu rozbudowy trybun, prace nie będą ukończone w całości. Kolejnym etapem będzie wykonanie elewacji budynku stadionu.