Przed feriami policjanci z Radomia przypominają o możliwości kontroli autokarów

Zbliża się okres ferii, podczas którego wiele dzieci będzie wyjeżdżać na różnego rodzaju wycieczki i obozy zimowe. W związku z tym, warto pamiętać, że radomscy funkcjonariusze służb mundurowych prowadzą regularnie kontrole autobusów, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa małym podróżnikom.

W ramach działań prewencyjnych, mających na celu ochronę dzieci udających się na zimowy odpoczynek, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Radomiu przypominają rodzicom i opiekunom o możliwości skorzystania z usług technicznej kontroli autokarów oraz sprawdzenia stanu trzeźwości kierowców. Działania te mają na celu zapewnienie bezpiecznej podróży dla najmłodszych.

Szczegółowe kontrole autobusów przeprowadzane są przez funkcjonariuszy na ulicy Mierzejewskiego, na parkingu przy UTH. Kontrole te odbywają się w godzinach porannych, między 6.30 a 8.00.

Wszystkie osoby chcące zgłosić kontrolę autokaru powinny skontaktować się z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Numer do dyżurnego to 47 701 -50-10.

Funkcjonariusze podczas kontroli zwracają uwagę nie tylko na stan techniczny i wyposażenie pojazdów, ale także na sprawność układu hamulcowego, kierowniczego, możliwe wycieki płynów, stan ogumienia, a także trzeźwość kierowców oraz ich uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Każdy z tych elementów jest niezbędny do zapewnienia bezpiecznej podróży dla dzieci.