Akcja drogówki w Radomiu: Mandaty i punkty karne dla młodych kierowców wykonujących drift

W trakcie minionego weekendu, funkcjonariusze policji z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu przeprowadzili intensywne kontrole drogowe. W wyniku tej akcji, pięciu młodych mężczyzn zostało ukaranych za wykonanie niebezpiecznych manewrów na drodze. Kierowcy ci, wykonujący technikę zwaną „driftem”, zostali obarczeni surowymi karami, w tym wysokimi grzywnami i punktami karnymi na swoich prawach jazdy. Policja korzysta z okazji, aby ponownie przypomnieć wszystkim użytkownikom dróg o konieczności przestrzegania bezpieczeństwa. Niebezpieczna jazda stanowi zagrożenie nie tylko dla samego kierowcy i jego pasażerów, ale także dla przechodniów.

Funkcjonariusze patrolujący miasto i powiat radomski podczas weekendu byli świadkami nieodpowiedzialnego zachowania tych młodych kierowców. Reakcja mundurowych była natychmiastowa. Podczas sobotnich patroli (6 stycznia), w Jedlińsku, 28-letni kierowca Mercedesem wykonywał drift na jednym z parkingów, co przyciągnęło uwagę patrolujących funkcjonariuszy. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 200 złotych i otrzymał 15 punktów karnych. Tego samego dnia, również w Jedlińsku, 19-latek został ukarany grzywną w wysokości 500 złotych i ośmioma punktami karnymi za podobne wybryki na drodze. Natomiast na parkingu przy ulicy Żółkiewskiego w Radomiu, policjanci zatrzymali 21-letniego kierowcę Audi, który za swoje niebezpieczne manewry, otrzymał mandat w wysokości aż 2500 złotych oraz 8 punktów karnych.

W niedzielę (7 stycznia), działania drogówki skupiły się na miejscowości Wojciechów (gm. Jastrzębia), gdzie zatrzymano 22-letniego kierowcę Toyoty próbującego wprowadzić auto w poślizg. Za to nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 500 złotych oraz 8 punktów karnych. Na terenie Radomia również ujawniono kolejne wykroczenia – na ulicy 1905 Roku, policjanci z radomskiej drogówki zatrzymali 23-latka kierującego BMW, który wykonywał drift na publicznej drodze. Mężczyzna za swoje popisy został ukarany 1500 złotych mandatu oraz 10 punktów karnych. Co więcej, policja zwróciła uwagę na nieodpowiedni stan techniczny pojazdu, co skutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.