Wiesław Wędzonka podkreśla wagę inwestycji w promocję portu lotniczego dla rozwoju Radomia

Podczas audycji radiowej Mocna Rozmowa, której gospodarzem jest Radio Radom, radny Koalicji Obywatelskiej – Wiesław Wędzonka zwrócił uwagę na istotność zainwestowania w promowanie lokalnego portu lotniczego. Wskazał, że taka inwestycja mogłaby znacząco przyczynić się do dalszego rozwoju Radomia.

W ten sposób odniósł się do propozycji zgłoszonej przez Dariusza Wójcika podczas najnowszej sesji Rady Miejskiej. Wójcik zaproponował wprowadzenie odpowiednich zmian w budżecie miejskim, które umożliwiłyby skuteczniejszą promocję Portu Lotniczego Warszawa-Radom.

Wędzonka podkreślił, iż warto dążyć do tego, aby pasażerowie z województwa świętokrzyskiego czy też z południowej Polski wybierali nasze lotnisko jako miejsce odlotów. Przy tym zaznaczył, że lotnisko w Radomiu ma wiele atutów – jest bliżej, wygodniej i taniej niż lotniska Modlin czy Okęcie, położone w stolicy kraju.

Gorąco dyskutowana kwestia promocji portu lotniczego nie umknęła uwadze prezydenta Radomia, Radosława Witkowskiego. Podczas omawianej sesji podkreślił on, że liczy na skuteczne negocjacje z zarządem Portu Lotniczego. Jej efektem powinno być większe zaangażowanie miasta w promowanie lokalnego lotniska.