Przenośne klimatyzatory – czy warto zainwestować?

Podczas dni, gdy temperatura na zewnątrz wzrasta, wielu ludzi poszukuje skutecznych sposobów na obniżenie temperatury we własnych domach, mieszkaniach czy biurach. W takich sytuacjach przenośny klimatyzator może być odpowiedzią na ich potrzeby. Zastanów się, czy jest to inwestycja warta twojej uwagi i jeśli tak, jakie cechy danego modelu powinieneś rozważyć przed jego zakupem.

Funkcją przenośnej klimatyzacji jest obniżanie temperatury w pomieszczeniu, w którym się aktualnie znajduje. Urządzenie pochłania ciepłe powietrze z otoczenia, oczyszczając je jednocześnie z pyłków, kurzów oraz alergenów (w przypadku posiadania odpowiedniego filtra). Następnie następuje proces schładzania powietrza za sprawą układu chłodzenia, gdzie kluczową rolę odgrywają skraplacz oraz czynnik chłodniczy. Na koniec schłodzone powietrze powraca do wnętrza pomieszczenia.

Warto jednak pamiętać, że w trakcie działania klimatyzatora wytwarzane jest ciepło, które musi zostać wydalone na zewnątrz. Służy do tego specjalny wąż, który można zamontować na przykład w oknie. Należy również zwrócić uwagę, że istnieją na rynku modele klimatyzatorów, które nie wymagają stosowania takiej rury. Jednakże, w rzeczywistości, są to urządzenia z innej kategorii – tzw. klimatyzerów, określanych także jako klimatyzatory czy klimatyzacja wodna.