Przetarg na budowę nowych ścieżek rowerowych w Radomiu – otwarto oferty

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji (MZDiK) w Radomiu rozpoczął analizowanie ofert przetargowych dotyczących realizacji projektu dwóch nowych tras dla rowerzystów. Przyszłe ścieżki rowerowe mają powstać przy ulicach Okulickiego i Piastowskiej.

Projekt ten, oczekujący na realizację, jest efektem decyzji mieszkańców miasta, podjętych w ramach budżetu obywatelskiego. Zainteresowanie kontraktem wykazało pięć przedsiębiorstw, które zgłosiły swoje propozycje w przetargu.

Wygląda na to, że najmniej kosztowna z ofert wynosi około 850 tysięcy złotych. Jest to kwota, która mieści się w granicach założonego przez MZDiK budżetu na te cele, wynoszącego milion złotych – jak dowiadujemy się z komunikatu MZDiK. Aktualnie trwa dogłębne sprawdzanie wszystkich zgłoszeń pod względem formalnym, rachunkowym oraz prawnym.

Jak jednak podkreśla Bractwo Rowerowe, te dwie nowe ścieżki to nie jedyne projekty wybrane przez mieszkańców do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego, które wciąż czekają na realizację. Wśród nich znajduje się między innymi dokończenie ciągu pieszo-rowerowego na ulicy Kozienickiej oraz budowa dróg dla rowerzystów na ulicach Szarych Szeregów, Limanowskiego i Energetyków.