Stadion przy ul. Struga 63 w Radomiu: Rozstrzygnięcie przetargu na budowę trybun i wybór wykonawcy

Decyzja o wykonawcy dwóch nowych trybun na stadionie położonym przy ul. Struga 63 w Radomiu została podjęta. Po rozstrzygnięciu przetargu dokonanym przez lokalny Urząd Miejski, firma Betonox Construction z Sopotu została oficjalnie wybrana jako jednostka odpowiedzialna za budowę zarówno trybuny wschodniej, jak i zachodniej.

Oferta sopockiej firmy Betonox Construction wynosiła 39 mln 590 tys. zł, a dodatkowo zakładała sześcioletni okres gwarancji, który został uwzględniony w jej propozycji. Tym samym, firma ta przekonała do siebie decydentów, stając się oficjalnym wykonawcą projektu.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez miejskie władze, jeżeli nie zostanie złożona skarga do Krajowej Izby Odwoławczej, umowa między miastem a firmą Betonox Construction powinna zostać podpisana w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Wykonawca będzie miał następnie 21 miesięcy na realizację zadania, co oznacza, że obie nowe trybuny powinny być gotowe do użytku dla kibiców na początku roku 2026. Jest to więc świetna wiadomość dla radomskiego Centrum Sportu oraz lokalnych miłośników sportu, którzy już za dwa lata będą mogli cieszyć się pełnią stadionu.