skutki-wichury-radom

Radom i okolice: Tysiące mieszkań bez prądu. Wichura uszkodziła linie wysokiego napięcia

W ostatnim tygodniu w całej Polsce szaleją silne wichury, które nawiedziły również Radom i okolice. W gminach powiatu radomskiego silne podmuchy wiatru pozrywały linie energetyczne, pozostawiając bez prądu tysiące mieszkańców. Usuwaniem awarii zajmują się pracownicy Polskiej Grupy Energetycznej.

W wyniku wichury w Radomiu i okolicach ponad 6 000 mieszkańców zostało bez prądu. Największe awarie linii energetycznych dotknęły takie gminy jak Białobrzegi, Jastrzębia, Jedlińsk, Gózd i Kowala. Podobne sytuacje występują w powiecie przysuskim i szydłowieckim, gdzie z brakiem dostępu do energii elektrycznej zmagają się niemal wszystkie gminy.

Awarie prądu w powiecie radomskim

Pozrywane i uszkodzone linie wysokiego napięcia dały się także we znaki w powiecie grójeckim, gdzie wicher pozbawił prądu prawie 3 000 mieszkańców. Najbardziej ucierpiały gminy Warka, Pniewy, Jasieniec, Grójec, Bełsk Duży i Chynów.

O ponad połowę więcej, bo aż 4 700 mieszkańców zostało bez prądu w Kozienicach i pobliskich miejscowościach. Większość zgłoszeń dobiegała z gmin Zwoleń, Magnuszew, Lipsko, Kozienice, Ciepielów i Głowaczów.

Jak podała Ewa Wiatr z PGE Dystrybucja oddział w Skarżysku-Kamiennej, na terenie powiatu radomskiego pracownicy PGE nieustannie usuwają spowodowane wichurami awarie. Specjaliści pracują bez wytchnienia, dzięki czemu większość z nich została już zażegnana. Natomiast prace nad pozostałymi awariami mają zakończyć się wkrótce.

O skutkach wcześniejszej wichury przeczytasz tutaj.