nielegalne-papierosy

Radom: Policja zabezpieczyła 180 kg krajanki tytoniowej i 8 000 sztuk papierosów. Zatrzymano pięciu podejrzanych

Radomscy funkcjonariusze zatrzymali pięć osób podejrzanych o nielegalny handel wyrobami tytoniowymi. W sumie zabezpieczono około 180 kg krajanki tytoniowej i ponad 8 000 sztuk papierosów gotowych do obrotu. Podejrzanym grozi do 3 lat pozbawienia wolności i bardzo wysoka kara finansowa.

Tydzień temu policjanci z radomskiej drogówki przeprowadzali rutynową kontrolę pojazdów, w trakcie której zatrzymano 50-letniego kierowcę mercedesa. Mężczyzna przewoził w bagażniku dwa kartony papierosów pozbawionych znaku akcyzy.

W sprawę włączyli się zarówno funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, jak i Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Zgromadzony materiał dowodowy doprowadził do aresztowania kolejnych czterech osób, które zajmowały się nielegalną sprzedażą detaliczną wyrobów tytoniowych.

Wyroby tytoniowe o wartości 200 tysięcy złotych

Jak podaje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Radomiu – starszy sierżant Kamil Warda, podczas akcji zabezpieczono 180 kg krajanki tytoniowej i 8 000 gotowych papierosów. Według ustaleń biegłych łączna wartość przechwyconego towaru opiewa na kwotę około 200 tysięcy złotych.

Cała piątka została postawiona przed Prokuraturą Rejonową Radom-Wschód, która po zakończeniu przesłuchania zwolniła cztery osoby, a wobec jednego z mężczyzn zastosowała dozór policyjny. Zatrzymanym grozi wysoka grzywna pieniężna i nawet do 3 lat za kratkami.