malowanie-bombek

Aukcja internetowa „Przyjaciele Dzieciom – Malowanie Bombek”

W ramach aukcji internetowej pod nazwą „Przyjaciele Dzieciom – Malowanie Bombek” udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych. Zgromadzone cegiełki powędrują do Marka Ośki – mieszkańca Radomia, który potrzebuje nowego wózka inwalidzkiego. W aukcji tradycyjnie udział wzięli przedstawiciele świata sportu, showbiznesu i polityki.

Aukcja internetowa opierała się na ręcznym malowaniu bombek przez osoby publiczne. Do dekorowania świątecznych kuli przystąpili zarówno sportowcy i artyści, jak i samorządowcy oraz politycy. Pomalowane bombki zostały wystawione na licytację, gdzie można było je zakupić online. Natomiast wszystkie zyski ze sprzedaży przeznaczono na pomoc dla potrzebujących.

Bombka prezydencka najbardziej rozchwytywaną ozdobą na aukcji

Największym zainteresowaniem cieszyła się bombka pomalowana przez prezydenta, której licytacja doszła do kwoty 2000 złotych. Bombka ozdobiona przez wiceprezydent Katarzynę Kalinowską również miała spore wzięcie. I w rezultacie została sprzedana za kwotę 900 złotych. Na trzecim miejscu uplasował się wiceprezydent Mateusz Tyczyński. Świąteczna dekoracja w jego wydaniu sprzedała się za 700 złotych.

Wśród rozchwytywanych ozdób choinkowych znalazły się także bombki stworzone przez posła Konrada Frysztaka, posła Marka Suskiego, panią poseł Martę Michalską, a także płk. Witolda Bubaka. Bombki cieszyły się wielkim zainteresowaniem ze strony nabywców, pomimo że ceny zazwyczaj oscylowały w przedziale 250-600 złotych.

Uzyskany z bombek dochód zostanie przeznaczony na zakup wózka inwalidzkiego dla Marka Ośki, który jest mieszkańcem Radomia cierpiącym z powodu porażenia mózgowego. Koszt takiego wózka to wydatek rzędu 30 tysięcy złotych.

Podczas aukcji zlicytowano komplet bombek, który składał się z 46 ręcznie zdobionych sztuk. W sumie udało się zebrać 14 tysięcy złotych, które w całości zostaną przeznaczone na pomoc Markowi Ośce.