nasniezanie-stokow

Wielkie otwarcie stacji narciarskiej Szwajcaria Bałtowska

Już od dzisiaj (12 grudnia) miłośnicy białego puchu będą mogli korzystać ze stacji narciarskiej Szwajcaria Bałtowska, która udostępniła do użytku dwa wyciągi orczykowe oraz oślą łączkę o nazwie wyrwirączka. Śnieżne zabawy na stokach są możliwe dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym, jakie utrzymują się w regionie już od kilku dni, a także nowoczesnej technologii i sprzętu do naśnieżania.

Szwajcaria Bałtowska oddała do użytku publicznego nie tylko dwa wyciągi orczykowe dla bardziej doświadczonych entuzjastów sportów zimowych. Stacja oferuje również oślą łączkę dla najmłodszych, która została stworzona na łagodnym stoku – idealnym do nauki jazdy na nartach i snowboardzie.

Tutaj można dowiedzieć się, jakie są najpopularniejsze sporty zimowe w Polsce.

Wypożyczalnia nowoczesnego sprzętu i szkółka narciarska

Jak podaje przedstawicielka Biura Marketingu Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego Żaneta Choinka, na terenie stacji dostępna jest wypożyczalnia nowoczesnego sprzętu do sportów zimowych. Ponadto, każdy może zapisać się również do szkółki Amigo Ski i rozwijać swoje umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów. Szkółka oferuje naukę jazdy zarówno na nartach, jak i snowboardzie – w formie indywidualnej lub grupowej.

Stoki są regularnie naśnieżane i ratrakowane, aby zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo i satysfakcję, a także komfortowe warunki do uprawiania zimowych dyscyplin sportowych. W sumie Szwajcaria Bałtowska przygotowała 5 tras zjazdowych o łącznym dystansie 2,5 km, umożliwiając wykonywanie swobodnych manewrów, szerokich zjazdów i efektownych skoków.

Oświetlone stoki – doskonałe na nocne zjazdy

Każda z tras oferuje nieco inne ukształtowanie powierzchni terenu, aby fani zabaw na śniegu mogli podejmować różne wyzwania. Widoczność jest bardzo dobra – również do późnych godzin nocnych, podczas których stoki rozświetlane są za pomocą zamontowanego na całym terenie oświetlenia.

Aczkolwiek stoki i wyciągi to nie jedyne atrakcje dla miłośników białego szaleństwa, jakie przyszykował Bałtowski Kompleks Turystyczny. Na terenie obiektu znajduje się również ogromne lodowisko (o pow. 900 m2), Zimowe kino, Wioska Świętego Mikołaja i Bajkowa Kraina Lodu.

Stację narciarską w Bałtowie można też oglądać w Internecie, gdzie dzięki transmisji na żywo z kamery możemy obserwować stoki w czasie rzeczywistym.