mikolaje-w-szpitalach

„Radosne spotkanie Mikołajów” w radomskich szpitalach

Już 4 grudnia do radomskich szpitali zawita wydarzenie pod nazwą „Radosne spotkanie Mikołajów”. Akcja powstała z inicjatywy grupy mieszkańców Radomia, którzy uważają, że pacjenci szpitali powinni otrzymywać najlepsze wsparcie każdego dnia, a już szczególnie w okresie świątecznym. Z tej okazji, jak co roku, firmy prywatne i organizacje pozarządowe postanowiły ponownie obsypać prezentami pacjentów radomskich szpitali.

Z racji tego, że wejście na oddziały szpitalne jest zakazane z powodu szerzącej się pandemii koronawirusa, zdecydowano, że w tym roku spotkanie ze Świętym Mikołajem przybierze nieco inną formę. A to oznacza, że tym razem Mikołajowie będą spełniać swoją powinność, stojąc pod oknami pacjentów.

Wydarzenie rozpocznie się 4 grudnia o godzinie 12:00 pod Radomskim Centrum Onkologii na Wacynie. Mikołaje wyruszą ze swoją świąteczną misją w samo południe, dzwoniąc dzwoneczkami i wznosząc banery z pokrzepiającymi dla pacjentów hasłami w rytm radosnej, świątecznej muzyki. Natomiast około godziny 13:30 skierują się w stronę Mazowieckiego Szpitalu Specjalistycznego na Józefowie.

Bicie mikołajowego rekordu

Jednakże to jeszcze nie wszystko. Weseli Brodacze podejmą się również próby pobicia rekordu, w trakcie którego mają zamiar zebrać jak najwięcej radosnych Mikołajów w jednym miejscu. Wydarzenie odbędzie się o godzinie 16:00 na parkingu hipermarketu E. Leclerc przy ul. Toruńskiej 1. Na miejscu rozdawane będą upominki i gorąca herbata.

Pomysłodawcy gorąco zapraszają na happening wszystkich mieszkańców Radomia i namawiają, aby przybyli na parking w stroju Świętego Mikołaja.