Radom ponownie gospodarzem Air Show 2023 – Celestium Lotów

Radom jednokrotnie więcej przekształci się w epicentrum polskiego lotnictwa. Wszystko to dzięki nadchodzącemu wydarzeniu pod nazwą Air Show 2023. Zaoferuje ono niezapomniane widoki zarówno w powietrzu, jak i na ziemi, prezentując różnorodne samoloty i militarny sprzęt. Poniżej znajdują się istotne informacje odnośnie tegorocznej edycji tego zjawiskowego pokazu lotniczego.

Wydarzenie Air Show Radom zostało zaplanowane na ostatni weekend sierpnia na terenie radomskiego lotniska. Sercem imprezy będą główne pokazy, które odbędą się w sobotę oraz niedzielę (26 i 27 sierpnia). Pokazy te wracają po pięć lat przerwy spowodowanej przez pandemię oraz prace związane z rozbudową cywilnej części lotniska.

Konkurencje Air Show ze sobą wiąże miasto Radom, organizując szereg imprez towarzyszących, które odbędą się w ostatnim weekendzie sierpnia.

W piątek, 25 sierpnia o godz. 17.30 planowany jest Koncert i parada orkiestr wojskowych. Wydarzenie to będzie połączone z promocją i zapowiedzią następnych dni pokazów lotniczych. O godzinie 20:00 przewidziano plenerowy finał Radom Fashion Show na placu Corazziego.

W sobotę, 26 sierpnia o godzinie 19:00 odbędą się warsztaty taneczne open – salsa kubańska (pl. Corazziego), a o godzinie 20:00 na Ulicy Teatralnej: „Kaspar” – wystawiony przez Teatr Biuro Podróży (pl. Jagielloński).

W niedzielę, 27 sierpnia od godziny 14:00 do 19:00 w programie „Niedziela na Rynku” rodziny będą mogły uczestniczyć w cyklicznej imprezie oferującej m.in. warsztaty i pokazy naukowe Science Lab, warsztaty artystyczno-plastyczne czy ekologiczne warsztaty Stowarzyszenia Zielona Akcja, stoiska cateringu oraz Festiwal Holi.