Radom przygotowuje się na festiwal Kameralne Lato 2023

W tegorocznej edycji Kameralnego Lata w Radomiu, odbywającej się między 2 a 8 lipca, uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursach filmowych, warsztatach dla młodzieży, spotkaniach branżowych, imprezach oraz pokazach plenerowych. Atrakcyjny program wydarzenia omówiono podczas konferencji prasowej w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia, z udziałem organizatorów i mecenasa festiwalu.

Choć ambasadorka festiwalu Anna Mucha nie pojawiła się na spotkaniu, aktorka znana jest z pełnego zaangażowania podejścia do promowania tego wydarzenia. Organizowane nieprzerwanie od 2008 roku Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato przyciągają do Radomia licznych entuzjastów sztuki filmowej.

Podczas konferencji prasowej przedstawiono także skład jury konkursu ogólnopolskiego. Jego przewodniczącym będzie Michał Oleszczuk, konsultant scenariuszowy i wykładowca Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. W składzie jury znajdziemy również Annę Muchę, Małgorzatę Zajączkowską – aktorkę filmową i teatralną, która współpracowała z takimi twórcami jak Agnieszka Holland, Andrzej Wajda, Ryszard Bugajski, Krzysztof Zanussi, Barbara Sass, Kasia Adamik czy Łukasz Grzegorzek. Czwartym członkiem jury będzie Marek Świerszcz – specjalista w zakresie profilaktyki społecznej, absolwent wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Przygotowania do Festiwalu Kameralne Lato 2023 w Radomiu nabierają tempa, a uczestnicy mogą już teraz cieszyć się bogatym programem i wyjątkowym gronem jurorów. To doskonała okazja dla miłośników kina, młodzieży oraz przedstawicieli branży filmowej do spotkania, wymiany doświadczeń i wspólnego świętowania sztuki filmowej.