Radom w czerwcu przeniesie mieszkańców do magicznego świata sztuk ulicznych

Deptak w Radomiu stanie się 1 i 2 czerwca miejscem pełnym kreacji i umiejętności wyjątkowych artystów. Akrobaci, żonglerzy, iluzjoniści oraz kuglarze będą robić pokazy swoich zdolności, zarówno miejscowi, jak i przybyli z zagranicy, m.in. z USA, Chile czy Hiszpanii. Między innymi dla nich organizowany jest już trzynasty raz Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji.

Jak podkreśla wiceprezydent Radomia, Katarzyna Kalinowska, festiwal stał się ważnym elementem kulturalnego kalendarza miasta, skierowanym do publiczności w każdym wieku. W tym roku szczególną nowością będzie miasteczko cyrkowe, gdzie dzieci oraz młodzież pod opieką ekspertów będą mogły nauczyć się rozmaitych trików i sztuczek cyrkowych.

Kolejną atrakcją festiwalu będą koncerty. Jak zapowiadają organizatorzy, na scenie zagoszczą Paweł Izdebski i Paweł Skiba – wybitni wokaliści i instrumentaliści. Wśród wykonawców znajdzie się również Marcin Pater, który zagra na wibrafonie. Wszystko to sprawi, że deptak w Radomiu zamieni się w żyjące sztuką miejsce.

Niezwykle ciekawą propozycję festiwal ma również dla osób, które marzą o rozpoczęciu przygody z iluzją. Pomysłodawca festiwalu, znany jako Just Edi Show, zaprasza na warsztaty iluzji. Zajęcia odbędą się w muszli koncertowej w Parku im. Tadeusza Kościuszki i są otwarte dla wszystkich chętnych do nauki magicznych sztuczek.