Poważny wypadek rowerzysty na terenie gminy Wolanów – apel o rozwagę w ruchu drogowym

W ostatni czwartek, na terenie gminy Wolanów, miało miejsce zdarzenie drogowe, w którym ucierpiał 50-letni mężczyzna poruszający się na rowerze. W wyniku potrącenia na przejściu dla pieszych, rowerzysta został przewieziony do szpitala. W związku z tym incydentem, chcielibyśmy zwrócić się do wszystkich uczestników ruchu drogowego z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych oraz o przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Informacja o wypadku dotarła do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu właśnie 23 maja. Wypadek miał miejsce w miejscowości Sławno, gdzie 30-letnia kobieta, jadąca samochodem marki VW w kierunku Wolanowa, potrąciła rowerzystę. Podczas skrętu w prawo zderzyła się z mężczyzną, który właśnie schodził z rowerem z chodnika na przejście dla pieszych. Obecnie policja prowadzi postępowanie mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Zachęcamy wszystkich uczestników ruchu drogowego do jazdy zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz do zachowania szczególnej ostrożności w miejscach takich jak przejścia dla pieszych, przejazdy rowerowe czy skrzyżowania. W sytuacjach, gdy widoczność jest utrudniona, radzimy zdejmować nogę z pedału gazu. Przyśpieszenie w takich momentach może prowadzić do nieostrożności i brawury na drodze, co z kolei skutkuje groźnymi dla życia i zdrowia zdarzeniami.