Trzecia edycja konferencji "Radom ku Młodym" – Gala Samorządów Uczniowskich 2024 w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia

Dnia 27 maja, poniedziałek, przestrzeń Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia stała się miejscem spotkania młodzieży na III Konferencji pod nazwą „Radom ku Młodym”, która jednocześnie była Galą Samorządów Uczniowskich 2024. Coroczna inicjatywa organizowana przez MRM Radom zdołała zgromadzić liczne grono przedstawicieli samorządów uczniowskich z radomskich szkół ponadpodstawowych.

Podczas konferencji młodzi ludzie mieli okazję do wymiany swoich doświadczeń oraz pomysłów, a także do dyskusji na temat problemów i wyzwań, z którymi borykają się ich rówieśnicy. Spotkanie było również okazją do poszerzenia wiedzy, za sprawą prelekcji Błażeja Wodyńskiego, wiceprezesa zarządu Stowarzyszenia Umarłych Statutów. W swoim wystąpieniu skupił się na zagadnieniu młodzieżowej samorządności oraz prawach uczniowskich.

Drugą część wydarzenia stanowił Konkurs Samorząd Roku 2024. W rywalizacji wzięło udział dziesięć samorządów uczniowskich z liceów i techników z Radomia. Każdy z nich miał za zadanie zaprezentować swoje osiągnięcia i aktywności z minionego roku szkolnego, dysponując na to 5 minut i dowolną formę prezentacji. Po zakończeniu wystąpień, samorządy przystąpiły do głosowania, wybierając między sobą Samorząd Roku 2024 oraz laureatów w kategoriach: sport, kreatywność, działalność społeczna i zaangażowanie uczniów.