Radomiak Radom otrzymuje dwumilionową pożyczkę od miasta

Dnia 12 czerwca, w środę, klub piłkarski Radomiak Radom został obdarowany finansowym wsparciem ze strony lokalnego samorządu. Chodzi tutaj o kwotę dwóch milionów złotych, która ma formę oprocentowanej pożyczki. Zgodnie z warunkami umowy, klub będzie miał obowiązek spłaty tych funduszy do połowy grudnia 2024 roku.

Końcówka maja przyniosła prośbę ze strony Radomiaka Radom skierowaną do radomskiego magistratu. Klub, reprezentowany przez prezes Sławomira Stempniewskiego, poprosił wówczas o pożyczkę w wysokości dwóch milionów złotych. Jak tłumaczył Stempniewski, środki te są niezbędne dla kontynuacji bieżącej działalności klubu. Prezes podkreślił również, że obecna kondycja finansowa uniemożliwia Radomiakowi ubieganie się o komercyjne pożyczki, co skłoniło go do zwrócenia się z prośbą do urzędu miasta.

Podczas sesji rady miejskiej, która odbyła się 27 maja, radni z Radomia zagłosowali nad uchwałą dotyczącą możliwości udzielania pożyczek przez prezydenta miasta. Wynik głosowania umożliwił udzielenie pożyczki do kwoty maksymalnie osiągającej 2 miliony złotych.