Radom gospodarzem V edycji Polish Champion NMP w piłce nożnej młodzików

Rozpoczynający się 14 czerwca w Radomiu turniej piłki nożnej dla zawodników do lat 14 zgromadzi aż 24 drużyny z różnych rejonów Polski. Jest to już piąta edycja wydarzenia o nazwie Polish Champion NMP, które można potraktować jak nieoficjalne mistrzostwa naszego kraju w tej kategorii wiekowej. Wśród uczestników nie zabraknie miejscowych ekip, jak Piotrówka Radom czy MKS Grójec.

Pierwszy etap rywalizacji, składający się z meczów grupowych, rozgrywany będzie od czwartku w czterech różnych halach. W jednej z nich, znajdującej się przy ul. Kolberga w obiekcie PSP 33, zaprezentuje się Piotrówka Radom. Drużyna ta trafiła do grupy A i zmierzy się tam ze Śląskiem Wrocław oraz Astorią Bydgoszcz. Z kolei MKS Grójec będzie rywalizował między innymi z MOSM Tychy oraz Swiss Krono Żary. Mecze tej grupy będą miały miejsce w V L.O przy ul. Traugutta 52 a.

W niedzielę o godzinie 10 zostanie rozegrany mecz o trzecie miejsce, a o godzinie 12 nastąpi wielki finał turnieju. Obie te konfrontacje odbędą się w hali „Budowlanki”, zlokalizowanej przy ul. Kościuszki 7. Na pewno będzie to emocjonujący dzień dla wszystkich miłośników młodzieżowego futbolu.