Psi Piknik: Edukacja i zabawa na rzecz bezdomnych zwierząt w radomskim parku Leśniczówka

Zapraszamy wszystkich miłośników zwierząt na Psie Piknik, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Wolontariuszy Radomskiego Schroniska dla Zwierząt „Psia Kostka” oraz Stowarzyszenie Widzialna Ręka. Impreza odbędzie się 14 czerwca, w piątek, w przepięknym parku Leśniczówka w Radomiu, a jej program obfituje w wiele atrakcji. Będzie to czas pełen zabawy, ale również edukacji i pomocy dla zwierząt.

Jednym z celów tego wydarzenia jest zachęcenie do adopcji psów ze schroniska, ale także promowanie idei wolontariatu na rzecz zwierząt. Podczas pikniku goście będą mieli okazję porozmawiać z wolontariuszami, którzy na co dzień pracują w schronisku i dowiedzieć się więcej o ich działalności. Wolontariat nie polega tylko na adopcji – jest wiele innych form pomocy, takich jak chociażby aktywne poszukiwanie nowych domów dla zwierząt, wspomaganie prac w schronisku czy promowanie idei adoptowania zwierząt.

W trakcie Psiego Pikniku odbędą się również różnego rodzaju konsultacje z ekspertami – weterynarzami i behawiorystami, a także szkolenie psów. Uczestnicy pikniku będą mogli skorzystać z porad fachowców i dowiedzieć się, jak najlepiej dbać o swoje czworonożne przyjaciół. Dodatkowo, na miejscu czekać będzie poczęstunek i możliwość spotkania ze specjalnymi gośćmi – psami ze schroniska.

Organizatorzy Psiego Pikniku podkreślają, że jest to również doskonała okazja do edukacji w zakresie humanitarnego traktowania zwierząt i dbania o przyrodę. Zapraszamy serdecznie wszystkich na te wyjątkowe wydarzenie!