48 policjantów z garnizonu mazowieckiego zdobywa certyfikaty ukończenia pilotażowego szkolenia zawodowego podoficerskiego

Z dumą informujemy, że 48 oficerów policji z garnizonu mazowieckiego z powodzeniem przeszło przez proces pilotażowego szkolenia zawodowego na poziomie podoficerskim. W piękny czwartkowy dzień, 13 czerwca, w murach Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, otrzymali oni certyfikaty ukończenia tego intensywnego kursu. Na miejscu byli, aby pogratulować im ich osiągnięć, nadinspektor Waldemar Wołowiec, który pełni funkcję mazowieckiego komendanta policji, oraz inspektor Ryszard Jakubowski, będący komendantem Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Od 20 maja do 10 czerwca 2024 roku trwało specjalistyczne szkolenie zawodowe podoficerskie dla wybranych 48 oficerów z garnizonu mazowieckiego. To ważne wydarzenie edukacyjne zostało zaplanowane i przeprowadzone przez wykwalifikowany zespół dydaktyczny Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, we współpracy z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Szkolenie składało się z wielu modułów, w tym zagadnień dotyczących praw człowieka, etyki zawodowej, problemów związanych z dyskryminacją i korupcją, zagrożeń w cyberprzestrzeni oraz wybranych metod i form pracy operacyjnej. Zajęcia nie ograniczały się do samej teorii – uczestnicy mieli również okazję brać udział w praktycznych ćwiczeniach pod okiem instruktorów strzelań policyjnych, specjalistów od taktyki i technik interwencji, a także ratowników medycznych. Warto przypomnieć, że stopnie sierżanta, starszego sierżanta i sierżanta sztabowego należą do korpusu podoficerskiego.

13 czerwca, w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, absolwenci kursu mieli przyjemność spotkać się z nadinspektorem Waldemarem Wołowcem, Komendantem Wojewódzkim Policji w Radomiu. Wraz z nim świadectwa ukończenia kursu wręczył inspektor Ryszard Jakubowski, Komendant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Z radością informujemy, że aż 45 z 48 oficerów podejmujących próbę końcowego egzaminu zdobyło go z wyróżnieniem.